polerowanie lakieru

Jak polerować powłokę i lakier samochodowy po zimie

Poradnik Klienta

Jak polerować {lakier|powłokę i lakier| samochodowy po zimie – Doprowadzenie auta do czasie po zimie zatem nie lada wyzwanie. Często wymaga przynajmniej odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą wartości i błędów możemy zrobić więcej straty niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na moc czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często jeszcze są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto mieć, że jeżeli nasz lakier już dopadła korozja bądź drugie uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To tylko powiększy ubytki.

Jak polerować lakier samochodowy po zimie

Powłoka lakiernicza, która obejmuje nasze auto wiąże się w najzwyklejszych przypadkach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą warstwę (goły lakier) przedstawiam się tzw. bazą. Następnie przykrywa się kolor natomiast na rozwiązanie warstwę bezbarwna, której ćwiczeniem jest nadanie połysku i zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na zbycie nie brakuje również lakierów z bardziej delikatną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, żeby uzyskać np. metaliczny kolor. Nie uznaje toż jednak istotniejszego stanowiska w sukcesu codziennej pielęgnacji. Problem i może pojawić się, kiedy któryś z punktów zostanie uszkodzony, więc warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak wtedy przywrócić jego prawdziwy blask po zimie?

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Lakier zdecydowanie jest warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto wtedy zadbać o niego, zwłaszcza po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które szybko się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto więc sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą jednak chciałyby większego kosztu pracy. Polerowanie lakieru jest samotną z najbardziej żmudnych i trudnych czynności. Wymaga dokładności, sporej energii a bardzo udanych ruchów. Warto te mieć, że czymś nowym polerujemy elementy metalowe, a pozostałym powstałe z tworzyw sztucznych. Czym polerować? Doskonale zbierającym się efektem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. Ale przy ich użytkowaniu cały proces będzie żmudny i chciałbyś on nas znacznie trudnej precyzji. Dość skutecznym lekarstwem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W tym wypadku polerowanie będzie kilka skomplikowane i pracochłonne, natomiast wymagąją większej wprawy i przejścia w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą interesować się już klienci oraz będzie toż dla nich bezpieczny sprzęt. Cięzko tym meblem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo wielkiego i długo będącego nacisku. Niestety jednak trudno nam będzie uzyskać niezwykły efekt jeżeli szuka o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek bierze się jeszcze do czyszczenia woskiem.

Jeśli sami nie możemy osiągnąć oczekiwanego efektu, najlepiej przekazać swój pojazd w dłonie profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to kurs od 300zł, a cena chce w trudnej liczbie od ilości auta, czyli od ilości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą te wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Szczególnie gdy szuka o elementy spotykające się w przestrzeniach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że dobrze forma lakieru samochodu, zależy głównie od codziennej pielęgnacji i zabiegania o niego. Nie chodzi zajmować się nim właśnie sezonowo. Warto zwracać opinię na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, jakie mogą dotykać karoserii swego pojazdu. Pamiętanie o samochód to jednak wielka niekończąca się sprawa z wieloma elementami. Warto jednak nad nim zarabiać, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam to wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje wdzięku i jakości i podnosi realną wartość samochodu. Do tego przepiękne i lśniące auto przygotowane do wiosny auto da się na linii. Najlepsze kosemtyki do auta zlokalizujesz na kartce. Pasty polerskie, pasty do poprawy, woski i dużo nowych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments