Decoupage - co to jest?

Decoupage Borne Sulinowo

Poradnik Klienta

Decoupage – co to stanowi? Decoupage to technologia ozdabiania przedmiotów np. z drzewa lub ceramiki, poprzez naklejenie na nie modelu z papieru. Następnie obiekt jest pokrywany warstwami lakieru. W efekcie wzór wygląda jak stworzony.

Decoupage Ińsko

Krótka historia decoupage’u

Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika oznaczającego ”wycinać”. Technikę tę stosowali jako główni syberyjscy nomadzi do ozdabiania grobów zmarłych. Z nich metodę serwetkową przejęli Chińczycy. Wykorzystywali oni decoupage’u do dekorowania m.in. lampionów i okien. W XVII wieku sztuka ozdabiania papierem zaszła we Włoszech, a później zaczęła być konsumowana w wszystkiej Europie. Meble wykończone metodą serwetkową były tańszą wersję niezwykle popularnych chińskich przedmiotów. Decoupage bawiłeś się ogromną popularnością więcej w latach późniejszych, m.in. na dworze Ludwika XV.
Nadaj duszę przedmiotom codziennego użytku

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Szukasz ciekawego środka na ozdobienie mieszkania? A że potrzebujesz zajęcia, które pozwoli Ci oderwać się od zwykłego pędu? Decoupage to rzecz w jeden raz dla Ciebie. Dzięki niemu, możesz przywrócić zniszczone sprzęty domowe do jedzenia, stworzyć nowy prezent lub zrealizować wizję wystroju wnętrza, która stanęła w polu z powodu braku odpowiednich ozdób. Nie możesz znaleźć odpowiednich dekoracji świątecznych? Zrób je sama! Wybierz dobrze taki autorytet jaki zmierzasz i metodą serwetkową stwórz własne, oryginalne pisanki lub bombki.
Ogranicza Cię tylko Twoja myśl

Decoupage Ińsko

Podstawki pod kubki, szkatułki, kuferki na biżuterię i pielęgnacje, wazoniki, pojemniki na chusteczki… dzięki technologii serwetkowej możesz całkowicie zmienić przestrzeń wokół siebie.
Decoupage Ińsko

Nie istotne czy chciałabyś odświeżyć starą komodę, tchnąć trwanie w donicę na balkonie czy ubrać w unikalny sposób słoiki na przetwory. Wszystko obecne także znacznie więcej możesz wykonać przy wykorzystaniu tylko kilku prostych narzędzi.
Decoupage Ińsko

Decoupage krok po kroku

Jeśli tylko rozpoczynasz sprawę z decoupagem, najlepiej rozpocznij od ozdabiania obiektów drewnianych, ponieważ łatwo się z nimi wykonywa. Wybrany przedmiot najpierw trzeba wyczyścić drobnoziarnistym papierem ściernym. Po oczyszczeniu i wytarciu szmatką, pomaluj go akrylową farbą. Wybierz wzór który planujesz skorzystać i wytnij go. Jeśli używasz serwetki, zostaw tylko warstwę z ilustracją. Teraz przyklej wybraną grafikę specjalnym klejem do decoupage’u. Możesz i zastosować klej zbudowany z roztrzepanego białka jajka. Posmaruj spód i wierzch obrazka. Ostatnim czasem jest pokrycie ozdabianego przedmiotu lakierem tak, by papier nie był widoczny przy dotykaniu ozdabianej powierzchni.
Urządzenia do decoupage’u

Decoupage cieszy się jeszcze wyższą popularnością. W handlach plastycznych kupimy bez problemu klej, farby akrylowe i lakier używany w technice serwetkowej. Znajdziemy tutaj także mnóstwo wzorów, jakie potrafimy skorzystać do ozdabiania przedmiotów, ale dużo z nich umiemy jeszcze zauważyć we domowym domu. Do decoupage’u możemy wziąć m.in. pudełek, ramek, ceramiki, świeczników. Wzory warto sięgnąć z serwetek, ale świetnie sprawdzą się te stare gazety, listy, zdjęcia, szkice czy inne rysunki. Niezbędne do cięcia ilustracji będą niebezpieczne nożyczki, nożyk lub żyletka. Do rozprowadzania kleju i farby potrzebujemy też pędzli, gąbki, wacików kosmetycznych czy chusteczek.
Decoupage Ińsko

Artykuł zaistniał we współpracy Decoupage – co to jest?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments